theme wordpress
اخبار

ماجرای بازی دایناسور کروم چیست؟

بعد از چهار سال سرانجام گوگل درباره ی بازی دایناسور کروم توضیح داد

تخم مرغ عید پاک در کروم که اغلب نادیده گرفته می شود ، بازی دایناسوری است که زمانی ظاهر می شود که شما سعی دارید از یک سایت بازدید کنید درحالی که به اینترنت وصل نیستید.

بازی دایناسور کروم یک بازی بی نهایتِ دویدنیِ ساده است که در بازی شما باید از روی کاکتوس ها بپرید و یا از زیر موانع بگذرید. کنترل های این بازی بسیار ساده اند : دکمه space برای پرش و شروع بازی و کلید اشاره ی پایین برای گذشتن از زیر موانع است. هدف بازی زنده ماندن تا بی نهایت است.

 

 

بازی دایناسور گوگل
برای دهمین سال تولد کروم ، گوگل یک مصاحبه با سازنده هایی که بازی را ساختند منتشر کرده است که درباره ی ریشه ی آن توضیح می دهد.

 

 

 

انتخاب تیرکس

چرا موضوع دایناسور؟ طبق گفته های طراح گوگل ، سباستین گابریل، این بازی بر می گردد به “دوران ما قبل تاریخ” ؛ یعنی قبل از فراگیر شدن Wi-Fi. در حالی که این بدون شک برای برخی از خواننده های جوان تر ما بیگانه خواهد بود ، دیگران به یاد خواهند آورد که فقط می توانستند در مکان های خاص مانند: خانه ، مدرسه ، محل کار و کافی نت های خاص آنلاین شوند.

طرح های ابتدایی شخصیت دایناسور “پروژه بولان” نام گرفت که خود به مارک بولان ،خواننده اواخر دهه هفتاد میلادی گروه T-REX اشاره می کند .

آلن بتس ، طراح ارشد دیداری گوگل ، توضیح داد :  تنها محدودیتی که گروه برای خود گذاشت ، حفظ حرکت بود .

در ابتدا ما فکر کردیم: “چی می شد اگر آن(دانیاسور) یک لگد کوچیک بامزه مثل جوجه تیغی های مورد علاقه ما در دهه ۹۰ می زد؟ چی می شد اگر غرش می کرد تا به مردم علامت بدهد که زنده است؟” اما در نهایت ، ما پایه های هر بازی خوب دویدنی را معین کردیم: دویدن ، جا خالی دادن و پریدن.

بازی در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ منتشر شد اما در ابتدا برای اجرا شدن بر روی سیستم های خاصی مخصوصا بر روی اندروید های قدیمی مشکل داشت  . این بازی به باز نویسی نیاز داشت که در دسامبر آن سال کامل شد.

 

طرح اولیه

طرح اولیه

 

گسترش بازی

بازی دایناسور کروم ساعات قابل توجهی توسط کاربران کروم تحت استفاده قرار می گیرد؛ شما احتمالا فقط وقتی با آن روبه رو می شوید که اینترنتتان قطع شده باشد. طبق گفته های ادوارد جانگ ، مهندس UX کروم، در هر ماه دویست و هفتاد میلیون بازی در کامپیوتر و گوشی انجام می شود. بیش‌تر بازیکنان از کشور‍هایی با اینترنت گران و  نامطمئن مانند هند ، برزیل ، اندونزی و مکزیک هستند.

این بازی توانایی دارد به جایی برسد که مدیران آن را برای دانش آموزان و کارمندانی که به جای کار کردن آن را بازی می کنند ،غیر فعال کنند .

 

ارتقا بازی

آلن: در طول سال ها بازی به میزان کمی آپدیت شده است مثل حالت شب و دایناسور های پرنده ( pterodactyl) .

در زیر هم نیز به جدیدترین آپدیت این بازی می پردازیم.

 

آپدیت تولد

نسخه کنونی بازی تولد چهار سالگی خود را جشن می گیرد و پر از کیک های رنگی ، بادکنک ها و کلاه های تولد است. بهتر است که شما برد در این بازی را فراموش کنید؛ اگرچه بعد از هفده میلیون سال ، تقریبا به اندازه زندگی تیرکس بر روی زمین ، بازی تمام می شود.

 

الن: ادوارد یک آشپز مبتدی است بنابراین تصمیم گرفتیم کیک تولد کلاسیک وانیلی باشد. اگر قرار باشد دایناسور ما آن را میلیون ها بار بخورد پس باید خوش مزه باشد.

نکته :شما می توانید این بازی را بدون روشن کردن حالت پرواز بازی کنید. فقط کروم را باز کرده و chrome://dino را وارد کنید و از بازی در حالت تمام صفحه لذت ببرید.

 

 

منابع :

google 

thenextweb

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن